همایش تخصصی دیپلماسی اندیشکده‌ایهمایش تخصصی «دیپلماسی اندیشکده‌ای؛ تجربه‌های جهانی و بایسته‌های ایران»، در روز دوشنبه ۲۱ شهریور ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در محل موسسه ابرار معاصر تهران برگزار می‌شود.


پیچیدگی شرایط کنونی بین‌المللی که عمدتا تحت عنوان دوران گذار جهانی از آن یاد می‌شود ضرورت توجه و بازاندیشی درباب نقش اندیشکده‌ها در فرایند تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور‌ها را برجسته کرده است. از این رو  اندیشکده ها یکی از مهم‌ترین نهاد‌های پیشگام در این عرصه برای بازاندیشی در باب نقش خود در عرصه سیاستگذاری و تصمیم گیری هستند.


در همایش تخصصی دیپلماسی اندیشکده‌ای موسسه ابرار معاصر تهران، سید محمدکاظم سجادپور استاد دانشکده روابط بین الملل، غلامرضا خواجه سروی استاد دانشگاه علامه طباطبائی، عابد اکبری مدیر عامل موسسه ابرار معاصر تهران، ابوالفضل عمویی دیپلمات وزارت خارجه، محمدقاسم عرفانی مدیر موسسه تحقیقات صلح و توسعه کابل و همچنین هشت تن از پژوهشگران موسسه ابرار در این همایش درباب نقش و اهمیت اندیشکده‌ها در تصمیم‌گیری و تصمیم‌‌سازی سیاست خارجی و امنیتی و همچنین نقش اندیشکده ها در پیشبرد دستورکارهای دیپلماتیک کشورها با توجه به تجربه‌های جهانی این حوزه سخنرانی خواهند کرد.


گقتنی ست این نشست به شکل حضوری و مجازی (از صفحات شبکه‌های اجتماعی موسسه ابرار) روز دوشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۴ تا ۱۷ برگزار خواهد شد.