همایش پیامدهای منطقه‌ای و بین‌المللی ترور سپهبد قاسم سلیمانی

سخنرانی دکتر سید محمد حسینیبه نقل از روابط عمومی مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران، دکتر سید محمد حسینی، وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، به‌عنوان یکی از سخنرانان همایش «پیامدهای منطقه‌ای و بین‌المللی ترور سپهبد قاسم سلیمانی» در اظهاراتی ضمن تأکید بر اینکه حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود، اظهار داشت: همه شاهد بودند که بعد از شهادت ایشان، اجتماعاتی در کشورهای مختلف برگزار شد و در این اجتماعات مردم نشان دادند که چه عشق و علاقه‌ای به این سردار بزرگ دارند. وی در ادامه به اقدام جمهوری اسلامی ایران در حمله به پایگاه عین‌الاسد آمریکا در عراق اشاره کرد و بیان داشت: ایران در راستای انتقام از خون سردار قاسم سلیمانی، به آمریکایی‌ها سیلی زد و این اقدام ایران، شلیک به هیمنۀ آمریکایی‌ها بود.

دکتر حسینی با بیان اینکه بسیاری از رسانه‌های آمریکایی ترور سردار سلیمانی ازسوی آمریکا را قماری بزرگ ازسوی ترامپ عنوان کردند اظهار داشت: بعد از اینکه آمریکایی‌ها سردار سلیمانی را ترور کردند، برخی از هم‌پیمانان آنها نیز به این اقدام واشینگتن تعریض، و تأکید کردند که باید آمریکایی‌ها عواقب این کار را درنظر می‌گرفتند.

دکتر حسینی همچنین با اشاره به تحولات بعد از ترور سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: در مجلس عراق شاهد این بودیم که نمایندگان این کشور موضوع اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور را تصویب کردند و ناتو نیز اعلام کرد که نیروهای خود را در این منطقه کاهش می‌دهد. ازدیگرسو، جمهوری اسلامی ایران نیز در تصمیمی اعلام کرد که محدودیت‌های برجامی خود را کنار می‌گذارد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مردم ایران با حضور باشکوه خود در مراسم تشییع سردار سلیمانی در شهرهای مختلف حماسه بی‌بدیلی را به‌وجود آوردند ادامه داد: دشمنان البته تلاش کردند که با دامن زدن به فتنه داخلی این حماسه باشکوه را تحت‌الشعاع قرار دهند.

دکتر حسینی با بیان اینکه مردم ایران و بسیاری از ملت‌های منطقه از ترور سردار سلیمانی توسط آمریکایی‌ها ناراحت و عزادار شدند خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی کسی بود که در طول هشت سال دفاع مقدس از تمامیت ارضی کشور دفاع کرد و پس از آن نیز عمق استراتژیک ایران را به دریای مدیترانه و همسایگی رژیم صهیونیستی گسترش داد و کسی نمی‌تواند از این ترور اظهار خشنودی کند.